טיפים לצילום בוק בת מצווה

צילום בוק בת מצווה - יש לנו כמה טיפים בשבלכן...

במידה ולא מתאפשר לכם להזמין צילום והפקת בוק בת מצווה אצל צלם מקצועי, אבל התברכתם בסבלנות ומעט יצירתיות, תוכלו להפיק עבור בתכם תמונות בת מצווה באופן עצמאי.

בשונה מתמונות סטודיו שאותן ניתן להפיק רק בסטודיו, תוכלו לצלם תמונות מקסימות בחוץ ולסדרן באלבום בת מצווה אישי.

כיום, כשלכל משפחה יש מצלמה דיגיטלית בבית (משוכללת יותר או פחות) ואפילו מצלמה בסלולרי, אין סיבה שלא להפשיל שרוולים ולנסות להפיק בוק יצירתי לבד. לצורך המשימה, קחו יום ותכננו יחד עם בתכם מגוון פרטי לבוש ואביזרים שהיא אוהבת עבור הצילומים. הסגנון של בת המצווה חשוב מאוד! אולי ג'ינס, טישרט וצעיף צבעוני, ואולי דווקא לבוש יותר מורכב או אלגנטי. תכננו את הלבוש עד הפרט אחרון כדי שלא יחסרו לכם פריטים כשאתם כבר בחוץ.

תכננו את המקומות בהם כדאי להצטלם. זה יכול להיות ביער, בעיר, במבנה ארכיאולוגי, בים, בגן החיות, על רקע הדלתות הישנות והצבעוניות של יפו, בסמטאות ת"א וכדומה...

ביחרו את הלוקיישן שמדבר אליכם ומבטא את מי שאתם.

הצטיידו באוכל, שתייה, כרטיס זיכרון גדול למצלמה, סוללות, וסבלנות.

הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם ליצור תיעוד אסטתי ואומנותי באופן עצמאי, מבלי שהוצאתם את הארנק מהכיס.

השתמשו באור טבעי ולא בפלאש! נצלו את אור היום בשעה הכי יפה שלו. בשעת אחה"צ האור הכי יפה -בד"כ אור אדמדם ורך. אך שימו לב! פרק הזמן בו האור מספיק חזק וגם אדמדם הנו קצר מאוד. לכן הכינו הכל מראש.

לצילום בחוץ, בחרו מקום בו האור "מסונן" באופן טבעי ומתפזר על המצטלמת ועל הרקע מאחוריה כמעט באופן אחיד. מומלץ לא לערוך את הצילום בשעה בה השמש קופחת ישירות מעל ראשכם. צילום בזמן צהריים יגרום לצללים לא מחמיאים להופיע מתחת לאף והסנטר והקונטרסטים בתמונה יהיו חזקים מדי והצבעים דלים יחסית (אלא אם כן מצאתם מקום בו האור מסונן).

שעות אחה"צ ושעות הבוקר המוקדמות הן השעות הטובות ביותר לערוך את הצילום. בשעת אחה"צ, כאשר השמש מתחילה לשקוע האור אדמדם ומחמיא מאוד. בשעות הבוקר המוקדמות השמש מאירה בזוית נעימה וצידית ויש לה גוון כתום רענן. אך אם בכל זאת יצא לכם יום מעונן, אל תצטערו. העננים משמשים לכם כפילטר ומאפשרים לכם לצלם גם בשעות בהן באופן רגיל מומלץ לא לצלם.

נסו ליצור אלבום בת מצווה בו התמונות מגוונות. כדאי לצלם לפעמים בתקריב Close-Up, ולפעמים כל הגוף. אפשר לעשות כל מני פרצופים – רצינית, שמחה, שובבה...שיהיה כייף!

השתדלו לעשות מזה יום כיף ולא משימה. התפנקו כשסיימתם- אתם חוגגים בת מצווה! לכו לבית קפה או סרט, וכך הצילום לבוק בת מצווה יהפוך לערך מוסף של יום מיוחד שחוויתם לכבוד בת המצווה שלכן.

ומה בדבר עיצוב בוק לבת מצווה? לפניכם כמה אפשרויות. היום מעבדות צילום רבות מציעות המרת תמונות צבעוניות לשחור-לבן וחום-לבן. לכן, אל תדאגו אם המצלמה הביתית שלכם אינה יכולה לצלם בפורמט זה. הוספת תמונות בשחור לבן לבוק שלכם יעניק לו לוק אומנותי.

לגבי האלבום עצמו, ניתן להשיג בחנויות רבות אלבומי ארועים יפים במיוחד אשר לתוכם תוכלו לסדר את התמונות שצילמתם. לחילופין תוכלו לעצב אלבום דיגיטלי באחד משפע האתרים המציעים זאת בטינטרנט.

שיהיה לכם יום כיף ומזל טוב!!

סטודיו 12-13
צילום בת מצווה והפקת אלבומי בת מצווה מעוצבים